fbpx

Центр психотерапии, психосоматики и психоделической медицины ЭКСПИО

Время открытия : ПН-ПТ, 10.00 - 19.00
  Тел. : +380 7373 080 88

Editable vector silhouette of a man sitting with his head in his hand with background made using a gradient mesh

Кетамінова психотерапія допомогає подолати дістрес онкозахворювання

Дослідники з Інституту раку Хантсмана та Інституту психічного здоров’я Хантсмана (HMHI), що знаходяться в Університеті Юти (США), проводять клінічне випробування, яке тестує нову форму психотерапії для людей, у яких діагностували рак на пізніх стадіях. Такі пацієнти можуть зіткнутися з сильними психологичними стражданнями після того, як їм поставили діагноз.

Ця форма терапії поєднує застосування анестетика кетаміну з розмовною терапією, щоб допомогти людям, які страждають від екзистенціального занепокоєння – стану, коли людина відчуває глибокий душевний дискомфорт, пов’язаний з усвідомленням власної смертності, втратою сенсу життя і переоцінкою своїх цінностей і цілей. Традиційні методи лікування психічного здоров’я можуть не завжди повністю задовольняти потреби таких пацієнтів.

Дослідники з Клініки кетамін-асистованої психотерапії Інституту Хантсмана сподіваються, що їхня унікальна комбінація психоделічного препарату і психотерапії може полегшити страждання пацієнтів, які зіткнулися з діагнозом неоперабельного раку. Кетамін – це медичний препарат, який має анестезуючу, протизапальну та антидепресивну дію. Кетамін також може викликати змінений стан свідомості, в якому людина може переживати різноманітні психоделічні ефекти, як-от галюцинації, розчинення кордону між собою та навколишнім світом, відчуття єдності та любові. Дослідники вважають, що кетамін може допомогти пацієнтам подолати свої страхи, травми, провину і сором, а також відкрити нові перспективи і можливості для свого життя.

Кетамін-асистована психотерапія складається з кількох етапів. Спочатку пацієнт проходить попередню оцінку та консультацію з психотерапевтом, який пояснює йому мету, ризики та очікування від терапії. Потім пацієнт отримує ін’єкцію кетаміну під наглядом медичного персоналу і проводить двогодинну сесію з психотерапевтом, який підтримує його під час психоделічного досвіду та допомагає йому інтерпретувати й інтегрувати його у своє життя. Після сесії пацієнт залишається в клініці під наглядом доти, доки не минуть усі побічні ефекти кетаміну. Потім пацієнт проходить постсесійну консультацію з психотерапевтом, який обговорює з ним його враження, почуття і висновки від терапії. Пацієнт може пройти кілька сесій кетамін-асистованої психотерапії залежно від своїх індивідуальних потреб і цілей.

В цьому клінічному випробуванні беруть участь пацієнти з діагнозом неоперабельного раку шлунково-кишкового тракту. Дослідники вивчають ефективність і безпеку кетамін-асистованої психотерапії порівняно зі звичайною психотерапією і плацебо. Вони також вивчають вплив терапії на якість життя, симптоми депресії і тривоги, рівень екзистенціального занепокоєння і надію на лікування у пацієнтів.

Хоча клінічне випробування все ще триває, еауковці вже помітили кілька переваг кетамін-асистованої психотерапії для своїх пацієнтів. До них відносяться поліпшення настрою, зниження тривожності, зміни в перспективі, більша гнучкість і відкритість, відчуття зв’язку або єдності з іншими, поліпшення відносин і навіть духовний досвід. Багато пацієнтів вважають, що поєднання цих елементів призводить до сприятливих змін та допомагає їм вирішувати глибокі екзистенційні питання, які часто викликаються діагнозом, що загрожує життю.

Дослідники сподіваються, що їхнє дослідження може сприяти розвитку нових та ефективних методів психологічної підтримки для пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

По матеріалам www.newswise.com

Центр Експіо – перший і єдиний медичний заклад в Україні, який легально використовує кетамінову психоделічну психотерапію з 2018 року.